Nelegální výroba alkoholu na severní Moravě, 13 lidí zatčeno

Zlocin.jpgČESKÝ TĚŠÍN - Nelegální výrobu alkoholických nápojů odhalili celníci v Moravskoslezském kraji. Napomohla tomu rok a půl trvající operace specialistů celní správy z Brna a Ostravy. Během ní celníci provedli 21 prohlídek domovních a jiných prostor a zadrželi 13 lidí, řekl ČTK mluvčí Generálního ředitelství cel Jiří Barták.
  Celní operace Emil zaměřená proti nelegálním výrobcům a distributorům alkoholu v Moravskoslezském kraji skončila v pondělí.
  “Celníci na několika místech v Českém Těšíně a okolí zajistili více než sedm tisíc litrů lihu určeného k výrobě lihovin a deset tisíc litrů lihovin, převážně vodky a rumu. Celkový možný únik jen na spotřební dani přesahuje tři miliony korun,” vypočetl Barták.
  Při zátahu našli rovněž 71 tisíc kusů cigaret opatřených kolkem jiného státu, únik na spotřební dani podle Bartáka přesahuje 82 tisíc korun, a nelegálně drženou pistoli ráže devět milimetrů i s náboji. Celníci zabavili i materiál určený k výrobě nelegálních lihovin, jako jsou například etikety, nálepky, uzávěry lahví, filtrační zařízení a peníze. Hodnotu nalezených peněz Barták neupřesnil. Zdroj: ČTK

Komentáře Napsat komentář

Zatím žádné komentáře.

Jméno
E-mail
URI
Váš komentář (zmenšit pole pro příspěvek | zvětšit pole pro příspěvek)
TOPlist